Beograd, 06.04.2007
Bajram Omeragic je juce u izjavi koju je dao listu “Vecernje novosti” rekao da ocekuje da ce i manjine imati svog predstavnika u buducoj Vladi Republike Srbije, i pri tom se pozvao na poruku sa “trojnog sastanka” DSS-NS, DS i G17 plus, sa kojeg je poruceno da racunaju na podrsku manjinskih stranaka.
“Ulazak manjina u vlast je ujedno i dobra poruka svijetu i medjunarodnoj zajednici.
Mislim da bi Koalicija Lista za Sandzak najveci dobrinos dala vodjenjem ministarstva za ravnomjerni regionalni razvoj”- rekao je Omeragic.
Omeragic ima iskustva u radu Vlade, jer je dolazio na sjednice kao predsjednik Savjeta za ravnomjerni regionalni razvoj, kada se tome doda i strategija koju je taj Savjet pripremio, a Kostunicina Vlada usvojila, realno je za ocekivati da ce formiranjem ovog ministarstva najvecu dobit imati upravo gradjani Srbije u svim njenim regionima.
Tagovi:
- Zločini u Sandžaku
- zastava
- Zakon
- Vojska
- Vlada
- UN
- Tutin
- Turska
- Sulejman Ugljanin
- Sud časti
- Studenti
- Štrpci
- Status Sandžaka
- Srebrenica
- Srbija
- sport
- Skupština
- Sjeverin
- Sjenica
- Šemsdun Kučević
- SDA
- Savjet Evrope
- Sarajevo
- Sandžak
- Sandzak
- Salih Hot
- SAD
- Redžep Tajjip Erdoan
- Protest
- Prijepolje
- Priboj
- Predsjedništvo
- Palestina
- Otpad
- OSCE
- OEBS
- Novi Pazar
- Nato
- Narodni poslanik
- Nadzorni odbor
- Muhedin Fijuljanin
- Mirza Hajdinović
- Minela Kalender
- Kengo Bošnjak
- Kenan Hot
- Izvršni odbor
- Izbori
- Iran
- Ifeta Radončić
- Hazbo Mujović
- Glavni odbor
- Generalni sekretar
- Fuad Baćićanin
- Evropske integracije
- Evropska unija
- EU
- Enis Imamović
- Emir Ašćerić
- Edib Kajević
- DUNP
- Deponija
- Dan stranke
- Dan mladih
- Brisel
- Bošnjačko nacionalno vijeće
- Bošnjaci
- Bosna i Hercegovina
- BIH
- Beograd
- Bakir Izetbegović
- Bajro Gegić
- Bajram
- Autonomija
- Asocijacija žena
- Asocijacija mladih
- ambasador
- Akcioni plan
- AK Partija
- Ahmedin Škrijelj
- Adnan Šehović
- 11. maj