NULL

Dan Bošnjaka – Bošnjaci na Balkanu su nezaobilazan politički faktor

Povodom obilježavanja 28.septembra – Dana Bošnjaka predsjednik SDA Sandžaka dr. Sulejman Ugljanin, na ovaj nacionalni blagdan, uputio je čestitku svim Bošnjacima u svijetu, u čestitki se kaže:

„Na današnji dan 1993.godine na zasjedanju Prvog svebošnjačkog sabora, održanom u Sarajevu, usvojena je Deklaracija o vraćanju historijskog imena Bošnjak umjesto dotadašnjeg naziva – Musliman.

Bošnjaci na Balkanu su danas postali nezaobilazan politički faktor bez kojih se ne mogu praviti nikakvi dogovori.

U ovim teškim i turbulentnim vremenima Bošnjaci treba da pokažu svoju opredijeljenost i zajedništvo u cilju rješavanja statusa regije Sandžak i statusa Bošnjaka.

U to ime jos jednom svim Bošnjacima čestitam Dan Bošnjaka sa željom da ga u budućnosti dočekujemo sretniji i sigurniji.“